Sunday, 4/12/2022 UTC+1
Urlop, Podróże i Hobby online!

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak umeblować garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być wielkim pomieszczeniem, by trzymać w niej nasze stroje oraz utrzymać w nich ład. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takiej sytuacji świetnie nadadzą się drzwi przesuwne, żeby oddzielić garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależne jest przede wszystkim od tego, co chcemy w niej przechowywać. To, czy w naszej garderobie znajdzie się dużo półek, szuflad lub może drążków z wieszakami zależy od rodzaju posiadanych ubrań. Warto również zastanowić się czy potrzebujemy dodatkowego przestrzeni na różne urządzenia, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

Dobrym wyborem do niewielkiej garderoby jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zwiększyć przestrzeń zarówno na swoje ubrania, jak i przeróżne dodatki. Dobrze jest rozważyć zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania bardzo dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna też jest świetnym pomysłem oraz zwiększy miejsce na swoją odzież.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następnym sposobem, który umożliwi zwiększenie powierzchni użytkowej w Twojej garderobie będzie wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to oddzielny pokój. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. W tym wypadku możemy zdecydować się dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które można odnaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że dobór odpowiednich mebli to nie wszystko. Niezwykle istotne jest również właściwe oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, aby światło docierało do wszelkich zakątków pokoju. W przypadku dużych przestrzeni powinniśmy skupić się też na oświetleniu punktowym, gdyż oświetlenie ogólne może nie być odpowiednie do zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że przyjmują one różne formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotny detal każdej garderoby stanowi lustro. Bardzo duże lustro pełni dwa ważne zadania. Jest ono konieczne w trakcie wybierania stroju i powiększa optycznie pokój. Gdy nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można zdecydować się na wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

About