Friday, 7/10/2022 UTC+2
Urlop, Podróże i Hobby online!

Podróżowanie samochodem po Polsce

Podróżowanie samochodem po Polsce

Post by relatedRelated post

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacjach benzynowych nie są zbytnio niskie, a do tego polskie drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić dużo urokliwych miast i miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeżeli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Trzeba otwarcie przyznać, że powiedzmy cztery dni w Mikołajkach to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz trzeba wyruszyć dalej – a może Jastarnia? W zasadzie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Trójmiasta znajduje się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto pojechać choćby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan wycieczki po Polsce; jedno jest pewne – warto odkrywać Polskę.

About